DOLAR 32,1880 0.08%
EURO 34,8459 -0.39%
ALTIN 2.461,18-1,66
BITCOIN 22432070,32%
İstanbul
21°

HAFİF YAĞMUR

03:45

İMSAK'A KALAN SÜRE

Türkiye’de daha güçlü bir bulut bilişim ekosistemi için Huawei Cloud ve Logosoft’tan stratejik ortaklık

Türkiye’de daha güçlü bir bulut bilişim ekosistemi için Huawei Cloud ve Logosoft’tan stratejik ortaklık

ABONE OL
Şubat 22, 2024 12:20
Türkiye’de daha güçlü bir bulut bilişim ekosistemi için Huawei Cloud ve Logosoft’tan stratejik ortaklık
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dünyanın lider bulut bilişim servis sağlayıcısı Huawei Cloud, Türkiye ve Avrupa’nın önde gelen bilişim distribütörlerinden Logosoft ile bulut bilişimin bölgedeki etkisini ve gelişimini artıracak bir iş ortaklığına imza attı. 21 Şubat’ta İstanbul’da duyurulan iş ortaklığıyla, işletmelerin dijital dönüşümüne daha fazla katkı sağlanması amaçlanıyor. 

Bu iş birliği ile Logosoft, Huawei Cloud’un Türkiye ve Avrupa Bölgesi’ndeki ilk ve tek distribütörü olarak konumlanıyor. Türkiye’ye yatırım yapan ilk Hyperscaler olan Huawei Cloud’un bölgede son teknoloji bir veri merkezi kurması, dijitalleşme devrimini hızlandırma konusundaki kararlılığının da altını çiziyor. Logosoft, değer odaklı dijital dönüşüme olan bağlılığıyla, Huawei Cloud hizmetlerinin birincil distribütörü olarak konumlandı ve iki şirket, Türkiye’de bulut teknolojisini ilerletme konusundaki ortak kararlılıklarını bu imza ile pekiştirmiş oldu.

Huawei Cloud bu iş birliği ile kapsamlı bulut çözümleri sunma taahhüdünün altını çizdi. Logosoft’un dijital dönüşüme değer katma ve iş ortakları ile son kullanıcıları yeni teknolojilerle buluşturma vizyonu da bu ortaklığın önemini artıran bir etken olarak öne çıktı. 

Bulut yatırımının artırılması: Bu ortaklık, Türkiye’de bulut yatırımlarının artması anlamına da geliyor ve her ölçekten işletmenin bulut teknolojisinin çevikliği, ölçeklenebilirliği ve maliyet verimliliğinden yararlanmasını hedefliyor.

Verilere daha hızlı erişim: Türkiye’de bir Huawei Cloud veri merkezinin bulunması, yerel kullanıcılar için daha hızlı veri erişimi ve daha düşük gecikme süresi sağlayarak, günümüzün veri odaklı dünyasında kritik bir ihtiyacı karşılıyor.

Daha güçlü iş ortaklıkları: Logosoft, Türkiye ve Avrupa’daki tek Huawei Cloud distribütörü olarak, Huawei Cloud hizmetlerinin erişimini genişletmede ve iş ortaklarının bu imkanları müşterilerine sunmaları sürecinde önemli bir rol üstleniyor.

Huawei Cloud Türkiye Genel Müdürü Frank Ma yaptığı açıklamada, “Logosoft ile ortaklık kurmaktan ve Türkiye’nin dijital geleceğine olan bağlılığımızı gösteren yerel bir veri merkezine yatırım yapmaktan heyecan duyuyoruz. Bu iş birliği, işletmeleri son teknoloji bulut çözümleriyle güçlendirecek ve dijital dönüşüm yolculuklarını hızlandıracaktır” dedi. 

Logosoft CEO’su Nejat Saldanlı yaptığı değerlendirmede, “Huawei Cloud’un Türkiye ve Avrupa’daki ilk distribütörü olmaktan gurur duyuyoruz. Bu ortaklık, işletmelere yenilikçi teknolojiler sunma misyonumuzla önemli ölçüde örtüşüyor. Birlikte bölgedeki bulut ekosistemini şekillendireceğimize ve Türkiye’nin dijital devrimini güçlendireceğimize inanıyoruz” dedi.

2024 stratejisi ve iş hedefleri

Huawei Cloud ve Logosoft ortaklığı, 2024 yılı için önemli hedefleri de beraberinde getiriyor:

Logosoft, Türkiye ve Avrupa’daki bulut ekosistemini genişleterek, Huawei Cloud hizmetlerini sunmak üzere en az 500 iş ortağını bünyesine katacak.

İş ortaklarıyla düzenli olarak gerçekleştirilecek çalıştaylar, Huawei Cloud hizmetlerini etkili bir şekilde konumlandırmak için şirketlerin daha donanımlı olmalarını sağlayacak. İş ortaklarının profesyonel ekiplerine satış ve teknik eğitim desteği sağlanarak, Huawei Cloud çözümleri konusundaki uzmanlıkları artırılacak.

Teknisyenleri eğitmek ve bilgi paylaşımını daha da derinleştirmek için ‘Huawei Bulut Akademisi’ ağı kurulacak.

Mevcut genel bulut iş ortakları için satış eğitimleri ve teknik eğitim çalıştayları düzenlenecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.