1. Haberler
  2. Gündem
  3. Yetkin Gençlerin İşgücüne Katılımı Projesi kapanış toplantısı gerçekleştirildi

Yetkin Gençlerin İşgücüne Katılımı Projesi kapanış toplantısı gerçekleştirildi

featured
yetkin-genclerin-isgucune-katilimi-projesi-kapanis-toplantisi-gerceklestirildi.jpg
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yetkin Gençlerin İşgücüne Katılımı Projesi Kapanış ve Basın Toplantısı 10 Temmuz’da Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi’nde gerçekleştirildi.

Türkiye Cumhuriyeti ile Avrupa Birliği arasındaki mali iş birliği çerçevesinde geliştirilen “Ne Eğitimde “Ne İstihdamda Olan Gençler için İş Gücü Piyasasını Destekleme Programı (NEET PRO) Hibe Programı” kapsamında yürütülen TREESP1.2NEETPRO/P-03/122 sözleşme numaralı Yetkin Gençlerin İş Gücüne Katılımı Projesi (Improve and Develop NEETs Skills and Competencies for Successful Job Placement)’nin Kapanış ve Basın Toplantısı, 10 Temmuz 2024 tarihinde Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi Çok Amaçlı Salon’da gerçekleştirildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü yetkilileri ile Lüleburgaz Belediyesi arasında 4 Mayıs 2023 tarihinde imzalanan sözleşme doğrultusunda, 1 Ağustos 2023 tarihinde uygulanmaya başlayan ve 31 Temmuz 2024 tarihinde sona erecek olan Yetkin Gençlerin İş Gücüne Katılımı Projesi Kapanış ve Basın Toplantısı, program yararlanıcısı gençler, proje paydaşları, kamu kurum ve kuruluşları, özel sektör ve sivil toplum temsilcileri ve yerel basının katılımı ile gerçekleştirildi.

Saat 19.30’da başlayan toplantı, Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Fahri Cömert, Kırklareli İŞKUR Şube Müdürü Gülcan Ayyıldız, Kırklareli Üniversitesi Lüleburgaz Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Mehmet Erol Çopur ve Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli’nin konuşmaları ile devam etti.

Bölgenin kadın girişimcisi ve “Makarna Lütfen” markasının kurucusu Tuğba Bayburtluoğlu’nun sunumunun ardından Proje Lideri Beril Günay proje sonuçları hakkında misafirleri bilgilendirdi, program yararlanıcısı gençler proje sürecindeki deneyimlerini paylaştı.

Kapanış ve Basın Toplantısı, Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli’nin program yararlanıcısı gençlere mesleki beceri eğitimi sertifikalarını vermesi ve toplu proje fotoğrafının çekilmesi ile tamamlandı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
joy
Joy
0
cong_
Cong.
0
loved
Loved
0
surprised
Surprised
0
unliked
Unliked
0
mad
Mad
Yetkin Gençlerin İşgücüne Katılımı Projesi kapanış toplantısı gerçekleştirildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Amasya Güncel Haberim ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Follow Us