1. Haberler
  2. Teknoloji
  3. Türkiye’de indirimli alışverişin rotasını Lessy belirleyecek

Türkiye’de indirimli alışverişin rotasını Lessy belirleyecek

featured
turkiyede-indirimli-alisverisin-rotasini-lessy-belirleyecek.jpg
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yaklaşık 6 ay önce Türkiye pazarına giren ve perakende mağazalarında tüketicileri ihtiyaç duydukları ürünler odağında en iyi indirimlerle buluşturan Lessy büyümesini sürdürüyor. Listelediği indirimli ürünler ve özel teklifler sayesinde tüketicilerin beğenisini kazanan Lessy, kısa sayılabilecek bir sürede 1 milyondan fazla uygulama indirme sayısına, 500 bin aylık aktif kullanıcıya ve ülke çapında 200’den fazla perakendeci kataloğu kapsama alanına ulaştı.

Tüketicileri favori ürünlerindeki en iyi indirimlerle buluşturmak için tasarlanan akıllı mobil uygulama Lessy, arzu ettikleri ürünlere uygun fiyatla ulaşmak isteyen ve pazarlığı da seven Türkiye’deki tüketicilere önemli fırsatlar sunuyor. Uygulama aynı zamanda, perakendecilere herhangi bir ücret ödemeden satış geliştirme, pazarlama ve analitik için verimli bir platform sunuyor.

Önde gelen perakende mağazalarının indirim ve tekliflerini tek bir kullanıcı dostu mobil uygulamada toplamak üzere geliştirilen Lessy, Aralık 2023’te Türkiye’de faaliyete geçti. Şirket Türkiye’nin önde gelen perakendecileri ve satış noktaları ile iş ortaklıkları kurarak, daha fazla müşteri trafiği arayan mağazalar ve en uygun fiyatların peşindeki tüketiciler arasında karşılıklı fayda sağlayan bir ilişki vaat ediyor.

Akıllı Alışveriş İçin Dijital Alışveriş Asistanı

Lessy Türkiye Ülke Müdürü Niyazi Doğan Öncü, “Lessy, tüketiciler için dijital bir alışveriş asistanı görevi görerek onlara akıllıca alışveriş kararları vermeleri ve her alışverişte tasarruf etmeleri için rehberlik ediyor. Bunu, en cazip fırsatlara ve nerede akıllıca alışveriş yapılacağına dair içgörülerini paylaşan bir arkadaşa sahip olmak gibi düşünebilirsiniz. Tek yapmanız gereken uygulamayı açmak ve satın almak istediğiniz ürünü aramak. Lessy size çevrenizdeki tüm mağazalar için en iyi fiyat seçeneklerini gösterecektir.”

Lessy halihazırda Şok, Evidea, DeFacto, Happy Center, Show Market ve Hakmar gibi birçok Türk perakendeci ile işbirliği yapıyor. Müşteriler Lessy uygulamasında en iyi indirimleri ve teklifleri gerçek zamanlı olarak bulabiliyorlar.

Mağaza Trafiğini ve Satışları Artırıyor

Şok Marketler Zinciri tarafından verilen bilgiye göre; Şok Marketler’de satılan ürünlerin Lessy’de tanıtılmaya başlanmasından sonra, indirimli ürünlerin satışlarında ve müşteri etkileşimlerinde önemli bir artış yaşandığı belirtiliyor. Lessy’nin teknolojisinden yararlanılarak daha geniş bir kitleye ulaşıldığı da belirtilirken, bu durumun müşteri tabanında bir büyümeye yol açtığı da vurgulanıyor. Ayrıca, Şok müşterilerinin platform aracılığıyla en iyi fırsatlara ve indirimlere erişmenin kolaylığından duydukları memnuniyeti, Şok Marketler yetkilileriyle paylaştıkları ve bunun da tekrar satın alımlarda bir artışa yol açtığı da ifade edildi. 

Lessy Türkiye Ülke Müdürü Öncü, perakendeciler için sunulan benzersiz faydaların altını şu sözlerle çizdi: “Platformumuz yalnızca mağaza trafiğini ve satışları artırmayı vaat etmekle kalmıyor, aynı zamanda mağaza listelerini optimize etmek için aylık analizlerle tamamlanan ek bir pazarlama kanalı olarak da hizmet veriyor. Tüm teknik konuları biz yönetiyoruz ve perakendecilerin sadece en son kataloglarını sunarak sisteme katılmalarını sorunsuz hale getiriyoruz.”

Lessy Türkiye pazarına girdiği ilk günden itibaren büyük ilgi görmeye başladı ve her gün 1 milyondan fazla katalog görüntülemesine ulaştı. Bu başarı, Türkiye de dahil olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde enflasyonun yükselişte olduğu gerçeği göz önüne alındığında özellikle dikkate değer. Bu gibi zamanlarda Lessy’nin önemli indirimlere ve tekliflere erişim sağlama rolü her zamankinden daha çok önem kazanıyor ve satın alma güçlerini en üst düzeye çıkarmak isteyen tüketiciler için tam aradıkları türden bir çözüm sunuyor.

Haziran’da En Çok Aranan İndirimli Ürünler

Lessy, Haziran ayında en popüler ürünler hakkında da değerli bilgiler ortaya koydu. Türkiye’deki tüketiciler ilgili ayda en çok Lessy’de karpuz, patates, siyah çay ve portakal indirimlerine baktı. Haziran ayının tatil haftasında, yaz sıcağıyla başa çıkma çabası olduğu anlaşılan vantilatörler de zirveye çıktı. Bu gibi veriler, tüketicilerin bu önemli dönemdeki alışveriş alışkanlıkları ve tercihleri hakkında iyi bir bakış açısı sağlıyor.

Tüketiciler, en popüler perakendecilerin önemli indirimlerine erişmek için uygulamayı yükleyebilirler. Ayrıca alışveriş listeleri oluşturup aile ve arkadaşlarıyla paylaşarak bütçelerini korumayı ve tasarruf etmeyi her zamankinden daha kolay hale getirebilirler.

Mobil uygulama Türkiye’deki perakendeciler için marka bilinirliğini güçlendirmek, çevrimdışı satışları artırmak ve değerli içgörülerle mağaza performansını optimize etmek adına mükemmel bir fırsat sunuyor. Mağazanızı Lessy’de listelemek için lessy adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
joy
Joy
0
cong_
Cong.
0
loved
Loved
0
surprised
Surprised
0
unliked
Unliked
0
mad
Mad
Türkiye’de indirimli alışverişin rotasını Lessy belirleyecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Amasya Güncel Haberim ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Follow Us