1. Haberler
  2. Gündem
  3. Kemer Belediyesi Temmuz ayı meclisi gerçekleştirildi

Kemer Belediyesi Temmuz ayı meclisi gerçekleştirildi

featured
kemer-belediyesi-temmuz-ayi-meclisi-gerceklestirildi.jpg
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kemer Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Meclis Toplantı Salonu’nda yapılan toplantı öncesinde Başkan Topaloğlu, son günlerde Türkiye’nin değişik şehirlerinde çıkan orman yangınlarıyla ilgili bilgi verdi. 

20 Haziran’da Diyarbakır ile Mardin arasında çıkan anız yangınında hayatını kaybeden 15 vatandaşa Allah’tan rahmet dileyen Başkan Topaloğlu, “Yangında çok sayıda hayvan da telef olurken büyük çaplı maddi hasar meydana geldi. Geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Son günlerde ülkemizde yangınlar çoğaldı. Lütfen dikkatli olalım. Güzel ülkemizi yaşanamayacak hale getirmeyelim. Herkes üzerine düşeni yapsın. Kemer’imizde Kemer Arama ve Kurtarma Derneği (KEMKUT) var. Gece gündüz koşturuyorlar. Onlara da teşekkür ediyorum” dedi. 

Milli heyecana davet 

Almanya’da düzenlenen EURO 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda son 16’ya kalan A Milli Takımımızın bugün saat 22:00’da Avusturya ile maçı olduğunu hatırlatan Başkan Topaloğlu, “Milli takımımıza destek olmak için Kemer Belediyesi Deniz Kafe yanında dev ekran kurduk. Tüm vatandaşlarımızı milli takıma destek için Deniz Kafe’ye bekliyoruz” diye konuştu. 

Öğrencilerin kırtasiye malzemeleri hazırlanıyor

Başkan Topaloğlu, her yıl olduğu gibi bu yıl da ana sınıfından 8’nci sınıfa kadar olan 6 bin 500 öğrencinin kırtasiye malzemelerini aldıklarını belirterek, “Şu anda kırtasiye malzemeleri görevli arkadaşlarımız tarafından hazırlanıyor. Hem öğrencilerimize hem de velilerimize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı. 

Meclis toplantısı, bir önceki toplantıda alınan kararlara ait karar özetlerinin okunmasıyla başladı. 

Kemer Belediyesi Ülker Orduvar Akman Kreş ve Gündüz Bakımevi’nin ücretinin yeniden belirlenmesi oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edildi. 

Başkan Topaloğlu, Kemer’in ilk turizmcilerinden Orduvar Akman ve eşi Ülker Akman’ın Kemer’e ana okulu kazandırdığını ifade ederek, “Okulumuz şu anda 189 öğrencisiyle eğitime hizmet veriyor. Şu anda okulumuza büyük bir rağbet var. Bu rağbetin nedeni hem eğitimin düzgün olması hem de okul saatlerinin 06:00-18:00 arasında olması. Biz kar etmek istemiyoruz ama zarar da etmek istemiyoruz. Milli eğitimin ve çevredeki diğer okulların fiyatlarına bir bakılsın ve ona göre meclisimizde bir karar alalım istedik.” dedi. 

Lise öğrencilerinin taşınması ihalesi herkese açık

Toplantıda, 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 67.maddesine istinaden, “Muhtelif Araç Kiralama Hizmet Alımı işi” (Lise öğrencilerinin ücretsiz taşınması) ihalesinin 09/09/2024-20/06/2025 tarihleri arasını kapsayacak şekilde ihale yapılabilmesi konusu oy çokluğu ile kabul edildi. 

Başkan Topaloğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Konunun özeti lise öğrencilerinin ücretsiz taşınması ihalesi. İhaleye ne kadar iştirakçi katılırsa bizim için o kadar avantajlıdır. Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kemer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan anlaşmada biz lise öğrencilerini evlerinden okula okuldan eve taşıyoruz. Bunun bir bedeli var. Bunun için açık ihale yapıyoruz. İhale tarihi ileride açıklanacak.” dedi. 

Toplantıda, Kemer Belediyesi 2024 yılı Gelir tarifesine eklenmek üzere güçlendirme yapılması halinde alınacak ücretin belirlenmesi konusu ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu raporunun görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi. 

Kemer Arslanbucak Mahallesi 430 ada 3 parselin Plan değişikliği Teklifi ile ilgili İmar Komisyonu raporunun görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi. 

Meclise sunulan önergede ise Kemer genelinde araç kiralama faaliyeti gösteren işletmelerin turizm sezonunda dolaylı olarak oluşturduğu trafik sıkışıklığının giderilmesi, otopark karmaşıklığının çözülmesi amacıyla Arslanbucak Mahallesi 401 ada 1 parselde yer alan taşınmazın araç bekleme alanı olarak belirlenmesi oy çokluğu ile kabul edildi. 

Ağustos ayının tatil olması nedeniyle bir sonraki meclis toplantısı 4 Eylül Çarşamba saat 14:00 olarak belirlendi. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
joy
Joy
0
cong_
Cong.
0
loved
Loved
0
surprised
Surprised
0
unliked
Unliked
0
mad
Mad
Kemer Belediyesi Temmuz ayı meclisi gerçekleştirildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Amasya Güncel Haberim ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Follow Us