1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Ericsson, Patrick Johansson’u Orta Doğu ve Afrika Pazarı Başkanı olarak atadı

Ericsson, Patrick Johansson’u Orta Doğu ve Afrika Pazarı Başkanı olarak atadı

featured
ericsson-patrick-johanssonu-orta-dogu-ve-afrika-pazari-baskani-olarak-atadi.jpg
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Patrick Johansson halihazırda Ericsson’un Bulut Yazılım ve Hizmetleri İş Alanı İş Kontrol ve Operasyonları Başkanı olarak görev yapıyordu. Johansson, Ericsson’dan ayrılma kararı Mayıs 2024’te açıklanan Fadi Pharaon’un yerine göreve başlayacak. Johansson yeni görevine 1 Ağustos 2024 itibariyle başlayacak ve Suudi Arabistan’ın Riyad kentinde görevini sürdürecek.

Johansson, 1997 yılında Ericsson’a katılmasından bu yana İsveç, Kore, Hindistan, Avusturya, Çin ve Vietnam’da görev aldı. Kariyerinde birçok iş alanı ve pazarda faaliyet gösterdi. Önceki iş deneyimleri arasında Şebeke İş birimi’ne  yönelik Küresel Satış ve Ticari Yönetim Bölümü Küresel Başkanlığı, Kore Müşteri Birimi Başkanlığı ve finanstan işletme alanlarına dair çeşitli yönetici pozisyonları bulunuyor. 

Ericsson Başkanı ve CEO’su Börje Ekholm atamayla ilgili şunları söyledi: “Patrick sektördeki lider konumumuzu korumaya devam etmemize katkıda bulunurken iki kritik  faktör olarak belirlediğimiz teknolojimiz ve iş stratejimiz hakkında engin bir deneyime sahiptir. Kendisinin bu görevi kabul etmesinden büyük memnuniyet duyuyor ve İcra Kurulunda yer almasını dört gözle bekliyorum

Patrick Johansson ise konuyla ilgili şunları ifade etti: “Bu fırsat bana sunulduğu için gurur ve heyecan duyuyorum. “Ericsson, işletmelerin ve toplumların dijitalleştiği yerde şebeke temelli son teknoloji trendlerinin merkezinde bir konumdadır. Tüm kapasitenin şebeke API’leri aracılığıyla açığa çıkarılabildiği, tamamen programlanabilir, yüksek performanslı şebekeleri sektöre sunarak öncülük ediyoruz. Orta Doğu ve Afrika pazarındaki müşteriler ve iş ortaklarıyla tanışmayı ve meslektaşlarımla birlikte çalışarak olağanüstü müşteri değeri yaratmayı dört gözle bekliyorum.” 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
joy
Joy
0
cong_
Cong.
0
loved
Loved
0
surprised
Surprised
0
unliked
Unliked
0
mad
Mad
Ericsson, Patrick Johansson’u Orta Doğu ve Afrika Pazarı Başkanı olarak atadı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Amasya Güncel Haberim ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Follow Us